| CristianBoss2005 a întrebat:

Cum trebuie sa procedezi sa te inscrii la liceu?
Si cand?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Armenianeek a răspuns:

Dupa rezultatele de la examenul national, dupa rezultatele de dupa contestatii (daca este cazul), Diriginta anunta clasa sa se stranga in cadrul scolii. O sa vi se dea o lista unde fiecare elev isi va pune optiunile de la liceul la care isi doreste sa intre pana la cel cu media cea mai mica. De preferat pune-l pe primul acela unde este cel mai probabil sa fii admis in functie de media ta de la examen. (Daca la liceul x s-a intrat anul trecut cu media 8, 22 si tu ai 8, 20, pune-l pe lista iar dedesubtul lui alt liceu la care s-a intrat cu media 8, 10 de exemplu, si tot asa mergi descrescator cu mediile). Pe lista, pentru fiecare liceu din judetul tau exista cate un cod, vei primi o lista si cu codurile fiecarui liceu, iar tu pe lista optiunilor tale vei trece numai codul liceelor pe care le alege, deoarece vor trece prin repartizarea computerizata.
Vei afla rezultatele repartizarilor pe edu dupa ce foaia cu optiunile tale va fi depusa. PS: Trece cat mai multe optiuni, astfel incat sansele sa intri la una din optiunile preferate de tine sa fie ridicate. Succes

| sierra1 a răspuns (pentru Armenianeek):

"Diriginta anunta clasa sa se stranga in cadrul scolii." - lasă-o că spui pe lângă temă

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Măi Cristi boss, nu te lua tu după noi, vorbește cu dira ta!