| vulpitafan12 a întrebat:

Salut TPU, dacă am anemie, am voie sa fac educația fizica la scoala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost anemic toata viata. Am fost militar si am facut sport de mi-a iesit pe nas.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic. Oricum, cu anemie poti sta in fata calculatorului. De ce sa iti mentii sanatatea prin sport?

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de tipul anemiei și de recomandările doctorului. Ori ai varianta sa faci ușor sportul ( la nivel mai scăzut decât colegii tai) ori dacă anemia e severa atunci ai scutire medicala.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Ai scutirea medicală ca nu faci sport.