| Cipri123889 a întrebat:

Dacă eu am dat examenul de capacitate clasa a 8 a și am întrat la o alta școală. Și vreau sa ma transfer după ce fac un semestru la liceul de arte Carmen Sylva?! Trebuie sa mai dau diferențe la mate sau la romana? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Elenaa22388 a răspuns:

Din cate stiu eu, daca nu ti place liceul la care esti, te poti transfera dupa primul semestru. Daca nu ai medie pentru a intra la liceul pe care il vrei, nu ai ce sa faci. De exemplu daca tu ai pus 2 variante si n ai intrat la prima, nu poti face nimic. Daca ai medie bineinteles ca poti intra, asta depinde daca mai sunt locuri si daca te accepta. Daca prin diferente te referi la a da examenul a 2 oara, nu, nu trebuie. Conteaza media cu care ai terminat.

| MiaaSd a răspuns (pentru Elenaa22388):

Ce trebuie sa faci sa te transferi de la un profil la altul?

| Cipri123889 explică (pentru MiaaSd):

Eu am vrut sa spun ca eu nu știam ca la acest liceu trebuie sa ma interesez din mai! Și eu nu am știut =( iar acum trebuie sa fac un semestru la acest liceu și după sa ma transfer la Carmen Sylva! Nu știam sigur dacă mai trebuie date ceva diferențe!