| DeliNes a întrebat:

Salut TpU! Daca fac facultatea de sociologie sau psihologie pot deveni educator/invatator/profesor?

4 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Educator si invatator nu.
Profesor de sociologie sau psihologie poti sa te faci daca faci un modul in paralel.

| DeliNes explică (pentru supadeceapa):

Cum functioneaza modulul?

| supadeceapa a răspuns (pentru DeliNes):

Cand te duci sa te inscrii la facultate, te intreaba daca vrei sa te inscrii si la modul. Completezi o fisa, iti cere o copie dupa ceva si gata. Daca intri la buget, e gratis. Daca nu, platesti separat. Nu stiu preturile, la mine era 700 de lei pe an. O sa ti se zica acolo. Poti sa renunti oricand la el. E doar un curs in plus la facultate.

| MihaiBum a răspuns:

O sa poti deveni profesor de civica