| AdrianN3821 a întrebat:

daca ma duc la profil-ul de Stiinte sociale, pe ce trebuie sa ma bazez mai mult, adica ce materii? Si ce job pot urma daca fac liceul cu acest profil?! Dau funda

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Istorie, Geografie, o limba straina sau doua, logica, sociologie, psihologie si filosofie dar si romana la astea vei da teza.

4 răspunsuri:
| Danielachan a răspuns:

Doar cu liceul esti muncitor necalificat

| Duta-Todor_Isabela_1987 a răspuns:

Buna! Situatia sta cam asa:
- Clasa a 9-a dai teza la: istorie, lb romana, lb straina, logica si argumentare
-Clasa a x-a dai teza la: istorie, lb romana, lb straina, psihologie
-Clasa a xi-a dai teza la: istorie, lb romana, lb straina, sociologie si posibil economie
-Clasa a xii-a dai teza la: istorie, lb romana, lb straina si filozofie
Pt B.A.C poti alege geografia in locul istoriei, dar cred ca ar fi stupid dupa toti ce 4 ani de istorie intensiv. Mai departe poti urma Fac. de Istorie, Litere, Comunicare, Studii europene, Drept, Jurnalism. Eu am ales-o pe ultima. Ca si profil, din eperienta, te sfatuiesc sa il urmezi, pentru ca foarte frumos si iesi din liceu cu un bagaj consistent de cunostinte si cultura generala buna.

| AdrianN3821 explică (pentru Duta-Todor_Isabela_1987):

Mersi foarte mult, am dat funda altuia, imi pare rau, vad ca este prea mult de invatat, si mai bine ma duc in armata