| Cosmescu_Eduard_1999 a întrebat:

daca mai foloseste cineva acest site, eu am venit cu o intrebare.Am 14 ani si sunt din București, vreau sa ma inscriu la liceul Nicolae Tonitza dar cativa oameni mi-au spus ca trebuie sa depui portofoliu cu lucrarile tale. Stie cineva daca acest portofoliu trebuie depus?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie depus, este proba eliminatorie, inainte sa te inscrii la acel liceu.
De ce nu suni la liceul tonitza sa vezi ce cerinte de inscriere sunt, cand trebuie sa predai desenele sau picturile (portofoliul), cand trebuie sa sustii examenul samd.

| JicaContra a răspuns:

Google ai incercat?!?
https://www.google.com/search?q=nicolae+tonitza+liceu
da, scrie acolo ca e inchis, insa nu inseamna ca nu poti sa INCERCI sa dai un telefon si sa aflii informatii direct de la botul calului