| andreijab a întrebat:

Salut TPU,
daca nu am dat BAC-ul in prima sesiune pot sa mai dau acum in a -II-a? Tin sa mentionez ca sunt din seria anului trecut(adica anul trecut am terminat liceul).

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Daca nu ma gresesc, da. Se poate de dat a doua oara. Inscrierele se pot face de azi si pina pe 19 iulie.
In 19-20 august va avea loc evaluarea competentelor lingvistice de comunicare orala in limba romana, in 19-21 august - evaluarea competentelor lingvistice de comunicare orala in limba materna, in 20-21 august - evaluarea competentelor lingvistice intr-o limba de circulatie internationala si in 22-23 august - evaluarea competentelor digitale.

26 august - Limba si literatura romana

27 august - Limba si literatura materna

28 august - proba obligatorie a profilului

30 august - proba la alegere a profilului si specializarii

| andreijab explică (pentru 0x11111051):

Ok multumesc o sa dau o fuga la liceu atunci.

1 răspuns: