| Fxsol a întrebat:

dacă nu întru la orele online mi se pun absențe?

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Cica da, e monitorizata activitatea. Nu mai bine intri la ore si dai un TURN OFF la camera si la microfon?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, deoarece cursurile de zi sunt schimbate cu cele online si se percepe ca prezenta obligatorie, altfel te pun absent.

| sierra1 a răspuns:

Nu monșer, NU se pun absențe!

| Sofer a răspuns:

Ești ca și absent dacă nu ești online la cursuri.

| AC4S4 a răspuns:

Absente nu se pun, problema este la incheierea mediei. Si-asa organizarea nu a fost in cele mai bune conditii, este prima data cand ne confruntam cu asa ceva in ultimii 30 de ani. Nu e nimeni absurd sa taxeze un elev pentru faptul ca nu a avut conditii sa intre online la ore.

Astfel, sunt 5 cazuri (prioritatea fiind chiar aceasta ordine):
1. Daca elevul are cel putin doua note, se incheie media cu acele note.
2. Daca elevul are doar o nota, a doua nota va reprezenta activitatea online.
3. Daca nu se poate da o nota pe activitatea online, a doua nota va fi reprezentata de media pe primul semestru.
4. Daca elevul nu are nicio nota, media pe semestrul 1 devine medie anuala.
5. Daca media pe semestrul 1 este mai mica decat 5, se poate sustine o lucrare scrisa/proiect pentru media anuala. Profesorul si elevul decid impreuna asupra unei date pentru acest lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| Whateverrr a răspuns:

Teoretic da