| Snipa a întrebat:

Salut TPU
De curiozitate, un profesor are voie sa tina toata clasa o ora in plus la scoala, doar pentru ca a dat test si a pierdut o ora?
P.S. 7 copii au lipsit si ora urmatoarea ("ora pierduta") le-a dat test.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorii trebuie sa respecte programul scolii si nu au voie sa faca ore in plus decat cu acordul elevilor si a conducerii scolii.

| XSmokerxx a răspuns:

Am impresia ca in statutul elevului scrie ca poti tine la scoala elevii pana la ora 3. Dar puteti sa ii faceti reclamatie scrisa la director de 2-3 ori si se linisteste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru XSmokerxx):

Ori se linisteste, ori ii linisteste pe copii (aka se razbuna) happy.

| XSmokerxx a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde acum de liceu si directiune.Normal, daca unui profesor i se fac prea multe reclamatii trebuie luate masuri.Nu mai zic daca se razbuna pe ei.