| BitKode a întrebat:

De mic copil m-a atras zborul. Am si eu o intrebare daca as face liceul militar si as alege sectia de piloti pe avioane de vanatoare iti da brevet. Daca da cu acest brevet poti sa conduci orice tip de avion de exemplu daca ai fost pilot pe IAR 99 VULTUR poti sa pilotezi si boeing 747 sau trebuie sa faci alta scoal. Multumesc. Si stiti de la ce varsta poti sa obtii brevet de pilot?

Răspuns Câştigător
| GhuRtty1989 a răspuns:

In lume sunt foarte cautati pilotii militari si foarte bine platiti. daca ai brevet pentru avioane de lupta poti pilota orice avion. in liceu nu cred ca iti da brevetul trebuie sa urmezi cel putin scoala de subofiteri ( dupa care 10 ani esti sluga statului roman big grin ) exista mai multe tipuri de brevete si sunt in functie de varsta si oarecum se acorda unul dupa celalalt, e ca si o avansare, l-ai luat pe primul treci la al doilea nivel big grin