| Geanin a întrebat:

Dupa ce o sa ma inscriu la liceu, as prefera Stiintele Naturii si am media pentru liceul pe care il vreau, dar la mine la scoala am facut franceza ca limba straina principala si ma gandesc daca pot la liceu sa ma inscriu la limba engleza intensiv?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, te poţi înscrie la o specializare cu "engleza intensiv" - NU contează că "la scoala ai facut franceza ca limba straina principala" happy

Dacă te înscrii la "intensiv engleză", la MAJORITATEA liceelor se susţine examen de limbă ( asemănător cu cel de la "bilingv" ) în vacanţa de vară ( sau în primele 2 săptămâni din semestrul 1 )!

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti.

| Geanin explică (pentru anonim_4396):

Cum? Ma intreaba profesorul sau cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Geanin):

Ce sa te intrebe?
Cand te duci sa te inscrii tu treci niste coduri.
Si pui prima optiune(daca chiar iti doresti SN intensiv engleza) codul de la ce vrei.
Parca asa era.
Eu sunt la SN simplu, asa ca nu prea stiu daca se da si un examen.
Oricum, bafta thumbs up.