| Anonim420420 a întrebat:

Este prima data in viata mea cand nu inteleg o lectie la matematica. Zici ca sunt bătut in cap. Nu pot sa-mi dau seama cum sa o gandesc. Am facut asociativitatea la legile de compoziții si nu inteleg absolut nimic si ma tot uit pe net ba în caiet. Daca imi poate explica cineva sa pot intelege e cel mai tare

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Stai calm, e normal ca unele lucruri să ți se pară mai complicate.Eu am înțeles vectorii de abia în clasa a 12 a când învățam pentru bac.O să scriu și îți fac o poză la exemplu că mi se pare complicat să scriu aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că matematica e greu de înțeles. Iar cu cât urci o treaptă pe scara claselor absolvite, materia devine și mai grea. Și ghici ce... Cine înțelege bine, cine nu rămâne repetent. Sau poate la mila profesorului să te treacă.

Sau poate nu înțelegi pentru că ceva îți distrage atentia. Spre ex. telefonul, jocurile. Sau poate ești îndrăgostit.