| Mocanu_Paul_1998 a întrebat:

Salut,TPU! Eu am scrisul foarte urat si toata lumea imi spune ca media la examen va cadea din cauza asta. Cum pot Sa imi "repar" scrisul sau cel putin cum sa fie mai citet?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Facand exercitii de caligrafie (scriere), pagini intregi, ca sa poti sa-ti imbunatatesti scrisul.

| Clorox a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu uita si recapitularea gramaticii happy

5 răspunsuri:
| Copila2016 a răspuns:

Exersează pe o foaie de hârtie tot alfabetul, încearcă să îți rotunjești scrisul, găseșteți un stil care ți-se portrivește scrisului tău.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Copila2016):

Nu ajuta cu nimic sa exerseze alfabetul in scris, in caligrafie trebuie sa scrii cuvinte, ca sa inveti sa formeze legatura dintre litere.

| alexsaxx2323 a răspuns:

O solutie simpla ar fi sa inlocuesti pixul cu stiloul si sa faci exercitii de scriere incet si cat mai des happy
Pe mine m-a ajutat foarte mult
Bafta!

| JoSara a răspuns:

Ar trebui cu timpul sa ti-l fi reparat, insa atata timp cat este lizibil nu ar trebui sa ti se scada la examen.
Am auzit si eu asta in generala destul, si am supravietuit laughing