| AlexandruMircea2003 a întrebat:

eu in timpul orei doamna dadea testele la colegi si le explica si toata clasa vorbea si vorbeam si eu cu colegul meu si am folosit un limbaj vulgar si doamna ma auzit si a zis ca imi scade nota la purtare dar nu-s sigur ca au fost elevi care au facut mult mai rau si nu le-a scazut si a zis ca sunt primul in cariera ei care il prinde ca injura, intrebarea mea este : Mintea ca am fost primul si ca imi scade nota doar ca sa fiu mai cuminte si daca propune dirigului sa imi scada si imi scade nu o sa mai primesc bursa si nu o sa pot aplica la unele licee? ( precizes ca o scade la 9 ).

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai noroc ca nu te-a scos si de la ora cu absenta nemotivata si extemporal din lectia noua ora urmatoare.
Daca s-ar intampla la mine in clasa, eu asa procedam cu tine si cu toti ceilalti cu gura mare din clasa.
Inainte sa-ti umble gura anapoda, trebuia sa te gandesti si la bursa!
Data viitoare poate profa nu va mai fi nici atat de ingaduitoare si va aplica si sanctiuni mai drastice, poate chiar exmatriculare.

Merita?

2 răspunsuri:
| al3ks a răspuns:

Poți aplica la orice liceu. La facultate o sa se uite cam urat la tine.
Cu privire la bursa. Da din câte am înțeles nu mai primești. Pe semestrul în care ai punctul scăzut.

| AlyRafaello a răspuns:

Cel mai probabil a spus-o doar pentru a te potoli, dar nu este nici exclus pentru a-ti scadea-o