| anonim_4396 a întrebat:

eu vreau la toamna sa ma mut de la mate-info simplu la mate-info intensiv și vreau să știu dacă o performanță la olimpiada de informatică și dorința profesorului de la acea clasa de a fi acolo deoarece am potențial foarte mare, îmi pot oferi prioritate.

1 răspuns:
| stefan1902 a răspuns:

Normal nu iti pot conferii priotitate, ca sa te muti de la o clasa la alta de la acelasi profil se tine cont de media cu care termini anul scolar. Sau numai in caz ca nu sunt locuri suficiente si sunt elevi care au terminat cu aceiasi medie se tine cont de profilul de la care te muti, de dorinta dirigintelui de la aceea clasa, de a te primi si in alt rand se tine cont de performantele scolare obtinute la concursuri sau olimpiade! Sper ca ti-am fost de ajutor si bafta la Scoala!