| Desh a întrebat:

Salut TPU! Îmi poate spune cineva țara cu cea mai multă vegetație din lume?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai Rusia ca are un teritoriu imens

| sierra1 a răspuns:

De fapt Surinam are cea mai mare suprafață impădurită - 97.4% din total

| LordCristobal a răspuns (pentru sierra1):

Nu cred ca Surinam are o suprafata impadurita mai mare decat Brazilia sau R.D. Congo.

| sierra1 a răspuns (pentru LordCristobal):

Cine a spus asta?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru LordCristobal):

" ChrisBV: Nu cred ca Surinam are o suprafata impadurita mai mare decat..."

repet: cine a zis asta (cum că ar avea?)

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Rusia deoarece este cea mai mare tara ca suprafata din lume si are o suprafata impadurita care se intinde pe doua continente.