| balex96 a întrebat:

imi trebuie de la scoala o adeverinta care sa specifice ca nu beneficiez de nici un venit ( bursa ) sau altele. Problema este ca nu mi se elibereaza adeverinta fara o cerere stie cineva un model?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu cred sa gasesti asa ceva. Dar scrie o cerere normala.Subsemnatul X-ulescu, elev in clasa Y solicit eliberarea unei adeverinte, fiindu-mi necesara la...
Si iti scrii numele, data si jos spui cui o adresezi-doamnei sau domnului director al scolii Z.

| JapKaBC a răspuns:

Gasesti in Magazinul Google o aplicatie care se numeste MODELE ACTE, si este gratuita. E pentru Android sau iOS