| Kuro a întrebat:

In legatura cu simularea de la medicina (Iasi ) o poti da chiar daca esti in clasa a 11-a? As vrea sa incerc la anul sa dau pentru a vedea daca pot face fata examenului propriu-zis.
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Alexx234qw a răspuns:

O poti da decat dupa ce termini clasa a12-a si iei bacul cu minim 6. Inainte sa dai aceasta simulare trebuie sa te inscrii la facultate (si pentru asta iti trebuie bacul si sa termini clasa a12-a).
De aceea nu o poti da decat dupa clasa a12-a, unde prin luna iulie (parca).