| anonim_4396 a întrebat:

intr-o saptamana dau test la mate, yay, cum ma pot pregati sa iau o nota buna?

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Inveti teoria si faci exercitii pe baza ei. De la usoare la dificile.

| sierra1 a răspuns:

Lasă compu' și pune mâna pe carte

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
În primul rând, înveți foarte bine teoria predată, la modul logic (nu memorare mecanică). Apoi, reiei toate exercițiile lucrate în clasă (evident, fără să te uiți la rezolvări). Dacă nu îți iese vreunul, te uiți în caietul de clasă cum ați rezolvat, iar dacă nici așa nu înțelegi, întrebi uj coleg care e mai priceput la matematică, sau chiar proful/profa. Apoi, cauți în manual și/sau culegere exerciții similare celor lucrate în clasă și rezolvi din fiecare tip, minimum 5. Verifici rezultatele cu cele de la sfârșitul manualului/culegerei. Din nou, unde ai neclarități, ceri ajutor. O săptămână înseamnă timp suficient pentru pregătire. Succes!