| Zacase a întrebat:

La examenu la matematica, la subiectul 2 exercitiul 3, acela cu suma, trebuia sa aflu suma cheltuita in prima zi... N-am citit bine si am calculat suma totala.
Cate puncte imi da din 5?

5 răspunsuri:
| valeeExpress a răspuns:

S-ar putea sa primesti 2-3 puncte.
Succes!

| Carina2 a răspuns:

3 cred

| Valenziana a răspuns:

Si eu am facut la fel, din cate am inteles, in functie de bar si de profesor, ori 3 ori nimic

| Andreeaa01 a răspuns:

Nu cred cå primesti, ce ai scris tu, nu are legatura cu ce ti-au cerut ei

| Urucu_Laurentiu_1999 a răspuns:

Daca spui ca ai calculat suma totala inseamna ca ai rezolvat cerinta. pentru ca sa calculezi suma totala trebuia sa stii si prima suma. si dupa le adunai. deci, e bine