| Axel22 a întrebat:

La scoala profesionala de 3 ani, la examenul de admitere ( daca se da ) ce materii ar cel mai bine sa stiu? P.S stiu ca materia o alege scoala, dar din ce ar fi probabil sa-mi dea? (pentru mecanic auto) Funda!

Răspuns Câştigător
| SorinTudor a răspuns:

Majoritatea se bazeaza pe modulele care le ai la calificarea respectiva...si trebuie sa faci un proiect la sfarsitul anului si sa-l sustii si daca-l iei iti da acea calificare.

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Pai ce profil e scoala? e profesionala sau postliceala?

| Axel22 explică (pentru SorinTudor):

Nu stiu ce profil e scoala ca la nume au doar scoala profesionala, dar la o scoala profesionala pentru mecanici auto, ce examen de admitere as primi, in ce ar consta aceasta?

| SorinTudor a răspuns (pentru Axel22):

Majoritatea se bazeaza pe modulele care le ai la calificarea respectiva...si trebuie sa faci un proiect la sfarsitul anului si sa-l sustii si daca-l iei iti da acea calificare.

| Aaroon a răspuns:

O sa iti deie din matematica ca si mine.

| Axel22 explică (pentru Aaroon):

Nu mai au importanta raspunsurile si asa happy. Ca am vb la scoala aia profesionala si examenul de admitere va fi din fizica big grin