| anonim_4396 a întrebat:

M-am tot uitat azi pe internet la clipuri cu romani care stiu 3-4 limbi, printre care si japoneza, koreana, chineza etc.

Si m-am deprimat putin deoarece eu imi doresc sa stiu limba engleza la nivelul de avansat sa zicem si momentan abia daca sunt incepator, hai sa zicem intermediar.

Vreau sa mi spuneti ce ar trebui sa fac sa invat limba engleza. Ce site-uri sau cursuri online v-au ajutat? Chiar si canale de Youtube.

Eu folosesc in prezent Duolingo. Sunt a 11 a si pe viitor vreau o facultate de limbi straine si va dati seama ca vreau neaparat sa stiu macar limba engleza, astazi am descoperit ca as vrea si limba japoneza.

Deci sfaturi?

2 răspunsuri:
| Gimmy97 a răspuns:

Incearca sa vb. cu persoane sau de ce nu, prieteni, in engleza, astfel vei exersa limba engleza.

| ianuarie22 a răspuns:

Pentru limba engleza te-ai putea uita la filme, vorbi cu prieteni sau din cate stiu sunt si cursuri suplimentare.