| ThePitPew a întrebat:

Salut TPU. Ma aflu intr-o dilema. Sunt la profilul realist si vreau sa ma mut la cel umanist pentru a avea o medie mai mare. Dupa liceu vreau sa invat Computer Science. O sa influenteze mult? Ideea e ca sunt din Moldova asa ca bac-ul nu e recunoscut international, deci la universitate se verifica media. Care sunt sansele sa imi fie cerute numarul de ore? Apelez la persoane in domeniu.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ma mut la cel umanist pentru a avea o medie mai mare. Dupa liceu vreau sa invat Computer Science. O sa influenteze mult?"

cinstit: o să te prostești cu totul pe drum, la uman - nu tu mate, nu tu fizică nici programare nici nimic doar povești...ooo, mai și ești din moldova (acu văzui), cu atât mai mult!

| ThePitPew explică (pentru sierra1):

Sunt la liceu privat, diferente de ore nu e, acceasi materie doar ca unele chestii difera. Singura problema ar fi daca la universitate o sa il intereseze pe cineva de profilul la care am fost/numarul de ore.

| sierra1 a răspuns (pentru ThePitPew):

Repet: o să te prostești cu totul pe drum, la uman

...dar tu mută-te, că aia vrei, nu?

| ThePitPew explică (pentru sierra1):

Nu cred ca stii modul in care sunt predate orele unde invat, eu vreau un raspuns la intrebarea mea, nu la modul in care o sa invat.

| sierra1 a răspuns (pentru ThePitPew):

Din moment ce intrebi aici, e clar care e modul in care sunt predate orele unde inveți tu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Profilul real nu realist, ce naiba scrii ca prostul invata sa scrii corect.

| ThePitPew explică (pentru CristiDinBucuresti):

Te-ai gasit tu ca prostul sa comentezi.

| vince21 a răspuns:

Te poți muta liniștit atâta timp cât în particular studiezi domeniul pe care vrei să îl urmezi.