| sebastyan26 a întrebat:

Mai este o saptamîna si ceva si vine examenul si sunt panicat nu stiu daca pot sa il promovez adica incerc sa invat dar nu stiu ce sa fac nu imi intra nimic in cap in special cu matematica daca aveti idee cum pot sa invat mai usor si sa inteleg ceva va rog spuneti-mi... P.S la mate nu stiu daca voi lua un 5, mereu nu am inteles matematica si mi-e frica sa nu pic examenul, iar la romana sunt bunicel in simulare am luat 6.90.

Răspuns Câştigător
| αλεχανδρα a răspuns:

Nici eu nu le am cu matematica dar intr-o saptamana e cam greu sa recuperezi materia ..mai ales geometria. Oricum ai putea sa incepi cu cartea de teste ..asa am facut si eu, intr-o saptamana am evaluat totul. Dar am muncit greu ..in schimb s-a meritat zic eu am ajuns la testele de avansati si am luat 89 de puncte laughing)) nu imi venea sa cred. In principiu incearca sa faci exercitiile din prima si a doua parte (mai ales din prima ) iar la geometrie daca nu vrei o nota mai mare de 7 fa ce tine de formule si alea cu arii laterale, totale. Chiar daca nu sti sa le rezolvi sa stii ca si formulele au un punct (cred, daca nu mai mult ).
Si eu am emotii dar sti nu conteaza ce liceu faci, tot va trebui sa faci si facultate. Poti invata oriunde, doar sa ai vointa. Baftaaaa si be strong :*