| EdyAlexandru a întrebat:

Salut,TPU maine incepe scoala... s-a terminat saptamana de
vacanta de primavara. stie cineva cand luam vacanta de pasti?
Adica am avut saptamana asta libera ( vacanta de primavara)
si acum incepem din nou scoala dar cate saptamani de scoala mai facem pana la vacanta de pasti?

Răspuns Câştigător
| DarkJoice a răspuns:

Mai avem doua saptamanii si 2 zile si apoi de miercuri pana marti avem mini-vacanta de paste. Sper ca te-am ajutat:*

7 răspunsuri:
| KiDaAnDrEeA a răspuns:

Doua sap. Si o sap vacanta de pasti
. Dupa.parerea mea ar trebui sa avem doua sap vacanta de pasti pe ca pastele tin trei zile din 5 mai pana in 7mai si ar fi.nebuni sa ne cheme in 6 mai la scoala in a doua zi de pasti...

| Cristi7Cristinel a răspuns (pentru KiDaAnDrEeA):

Lasa men poate ne da 2saptamani de vacanta de pasti.
Cine stie ce se poate intampla in 3saptamani (2saptamani de scoala+1 de vacanta =3saptamani pentru cei care nu stiu)

| KiDaAnDrEeA a răspuns:

Doua sap. Si o sap vacanta de pasti
. Dupa.parerea mea ar trebui sa avem doua sap vacanta de pasti pentru ca pastele tin trei zile din 5 mai pana in 7mai si ar fi.nebuni sa ne cheme in 6 mai la scoala in a doua zi de pasti...

| Numai98356 a răspuns:

2 saptamani si avem vacanta de miercuri 1 mai pana luni inclusiv 5 maiwinking
Fundaa?:*

| Themis14 a răspuns:

Buna!
Mai facem 2 saptamani si 2 zile de scoala, iar de pe 1 mai pana pe 6 mai avem vacanta de Paste.

| 123456789000hugs a răspuns:

Mai sunt 2 saptamani de scoala si vacanta e in perioada 1-5 mai.

| orb1t4l a răspuns:

Zile libere (considerate ca "vacanta de Pasti"):

1 mai (miercuri) – Ziua Muncii

2, 3 mai (joi, vineri)

5 mai (duminică), 6 mai (luni) – Paştele

Sursa: http://www.ziuaveche.ro/......53706.html