| anonim_4396 a întrebat:

Marți am dat testul inițial la matematică, joi ni le-a adus și am luat 4. În fine,nu am luat o notă ca asta in viața mea,testul fiind făcut de profesorul nou,anul trecut am avut o profesoară care ne dădea note mult mai mari,dar care nu ne reprezintă. Peste o săptămână,vom da alt test,deoarece au fost note foarte mici, cea mai mare fiind 7.5. Profesorul mi-a spus că am dificultăți la ecuații,probleme cu invers și direct proporționalitate și probleme de geometrie,la demonstrație sunt paralel. Îmi puteți da un test inițial,să fie de clasa a VII-a, vă rog. Credeți că la viitorul test voi obține o notă mai mare? Se vor trece și în catalog cele noi. Ofer fundă + vot!

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Sunt tot in a VII-a si noua nu ne-a dat nici-un test initial(ii tot profesor nou). Oricum daca incerci sa eviti problemele pe care le ai bineinteles ca vei lua o nota mare.Stii ca ai probleme cu direct proportionalitatea respectiv invers proportionalitatea exerseaza mai mult acolo unde ai probleme. Teste initiale le gasesti pe edu.ro sau scrii pe google pur si simplu test initiala matematica clasa 7. Daca nu intelegi vreun anumit tip de problema poti sa-mi ceri ajutorul.

| KoNeTi a răspuns:

Http://www.didactic.ro/materiale-didactice/test-initial-vii-2013. Aici descarci si acolo o sa ai un test initial 2013 matematica. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Maria_alexutza_1993 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie big grin

| Alyxandraa a răspuns:

Modele de teste inițiale sunt și pe net, cu tot cu bareme