| Iuli_Iulian_1999 a întrebat:

Salut,tpu...nu stiti cateva licee de teatru sau actorie in sibiu? Va multumesc big grin

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În cadrul Liceului de Artă funcţionează şi secţia de teatru.

| Iuli_Iulian_1999 explică (pentru floresdemayo):

Da.dar am sunat la ei si a spus ca nu mai este sectiunea de teatru sad

| floresdemayo a răspuns (pentru Iuli_Iulian_1999):

Atunci, trebuie să alegi alt oraș, dacă vrei să studiezi neapărat în domeniul acesta.
Trebuia să le soliciti mai multe informații, dacă tot i-ai sunat, să-i întrebi dacă există vreun liceu din Sibiu, care are secția respectivă. Deși, eu știu că e singurul liceu vocațional.
Chiar dacă vei dori (peste câțiva ani) să-ți continui studiile la Facultatea de Litere și Arte din Sibiu (secția Artele spectacolului de teatru şi Teatrologie), e bine să capeți, încă din liceu, ceva experiență, să fii familiarizat cu teatrul.