| ImTreme a întrebat:

nu stiu la ce categorie sa pun aceasta intrebare. Deci acum cateva zile cand s-au terminat orele si m-am ridicat am observat o pata ce parea cerneala. Am luat un servetel umed si am sters, dar nu s-a sters, am incercat cu picul, dar nimic. Am lasat-o asa, crezand ca nu eu am facut-o si apoi a aparut alta mai mare. M-am uitat pe spatele ghiozdanului si era o pata mov si daca puneai mana se lua ceva albastru pe mana, am spalat ghiozdanul, pata a ramas dar nu se mai lua. A observat diriga si m-a certat apoi am incercat sa sterg cu orice, alcool, pronto de toate. Stiiti vreo solutie? Dau funda sau chiar 25 lei psf daca merge ceva.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încearcă cu hipoclorit de sodiu.

| anonimg a răspuns:

Cu Vanish special pentru petele de cerneală: https://www.vanish.ro/......racaminte/
Pentru că cerneală trebuie să fie.