| Sorinlelele a întrebat:

Peste 2 sap o sa ma duc la pregatire, cand incepem scoala.Cand am fost la profesor sa vorbim despre pregatire mie mi-a spus ca o sa avem mult de lucru :O. Adica iau note de 6, 7,8 dar invat bine,adica am luat premiul 3, stiu e suprinzator cu note asa la mate.Si mie cam frica ca sunt bataaa la mate,nu stiu mai nimic, o sa reinceapa materia cu mine dinc clasa a5-a laughing P.S Trec clasa a7-a. FUNDA

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă înveți e uşor, dacă nu înveţi, e greu. : ))
La mine, în clasele V-VII am avut o profesoară care nu ştia să explice şi aveam note de 8 în mare parte, în clasa a opta s-a schimbat profesoara şi am învățat în acel an cât pentru patru şi am crescut la note de 9 şi 10.
Deci nu contează atât de mult materia (care e uşoară oricum) ci efortul tău ca elev.

| 1231242 a răspuns:

Poate compensezi la romana cu un 10 mai
stii?!

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Da, cel mai probabil da. Daca nu stii nimic asta ar trebui sa faca.

| PIPER23 a răspuns:

Fii fara griji!
Daca esti atent la ce iti va explica si iti vei face temele te vei descurca. Depinde mult de tine.

| dragonmagd a răspuns:

Presupun că profesorul va relua acea parte de care ai nevoie in clasa a vii a