| Adyiasi96 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati o culegere buna de matematica M1 cu exercitii pentru bacalaureat rezolvate IN DETALIU? Multumesc! As dori sa imi recomandati din proprie experienta daca se poate.

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Cu ajutorul profesorului Radu Poenaru de pe Youtube, ai sanse sa iei peste 9 in bac. Din proprie experienta. Eu n-am luat meditatii, am facut doar multe exercitii pe care acest domn le explica foarte clar si frumos, iar pe langa ce mai stiam si din clasa, am luat usor peste 9. Si daca te apuci de pe acum, ai sanse mari sa iei peste 9, pentru ca bacul la mate e usor, chiar daca e de M2, sau M1, pentru ca bacul in sine e un examen de nivel mediu creat si in functie de media capacitatilor elevilor la nivel national, asa ca majoritatea sunt exercitii usoare, facute ca sa treaca oricine si 2-3 sunt mai cu dichis ca sa faca diferenta. Ei bine, daca urmaresti videourile domnului Radu Poenaru si scrii dupa el cand explica exercitiile alea mai grele si tii minte algoritmul de rezolvare, ai sansa sa iei peste 9. Tine minte, poti avea sansa sa stii tot la bac, dar niste mici neatentii de calcul te pot trage-n jos la nota. Asa ca, iti doresc sa ai multa atentie. Fa acum toate greselile cand exersezi, ca sa nu le faci direct la examen!
Acesta este canalul profesorului de la Cluj. Este renumit printre elevi ca explica bine si clar si este urmarit de multi ani. Poti merge la sectiunea Playlists sa cauti exercitii rezolvate in functie de cele 4 clase din liceu sau poti urmari direct rezolvari ale simularilor si examenelor anterioare de bac. Daca urmaresti in fiecare zi cate 2-3 ore, cum am facut eu, o sa prinzi incredere in tine. Mult succes, o sa fie usor!
https://m.youtube.com/user/Poe669

| Adyiasi96 explică (pentru laSoledad):

Multumesc! Explica foarte bine domnul Poenaru.

| laSoledad a răspuns (pentru Adyiasi96):

Asa este. Si pe mine m-a ajutat mult sa-l ascult. Te scuteste si de bani de meditatii. In cazul lui, cand ai uitat sau n-ai inteles ceva, dai inapoi video-ul si reia explicatia de la inceput. Da mai departe canalul lui de Youtube prietenilor tai, celor din clasa si din scoala ta si tuturor despre care stii ca au nevoie de pregatire la mate. Succes!