| AndreiSpargeNuci a întrebat:

Salut TPU!
Recent am terminat clasa a 8 a, am dat si examenul, iar media totala de admitere e una maricica, 7, 80.

Curand ar trebui sa merg sa bifez lista cu licee.
Eu imi doresc sa merg la liceul Economic pe profilul Economie, dar nu stiu cum sa bifez lista, adica multi spuneau sa pun cate 8 - 15 opțiuni, dar eu nu vreau la alt liceu, doar la Economic.

Pai daca pun Economicul primul, adica pun profilurile 1. Economie, 2. Comert, 3. Turism si Alimentatie, e de ajuns? Sau ar trebui sa mai pun un liceu dupa sau ceva?

Va rog sa ma ajutati!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pui liceul si profilul voit pe primul loc din lista de optiuni.
Pentru a fi sigur ca vei intra la liceu, daca nu intri la acel liceu, mai pui si alte cateva (4-5) profiluri si licee, la care s-a intrat anul trecut cu medii egale si mai mici decat media ta de admitere.
Nu este nici o problema daca pui mai multe, asa cum ti-am spus, oricum vei fi repartizat la primul liceu si profil pentru care ai media de admitere.