| 1Me9 a întrebat:

s-a terminat cu admiterea si de pe locul 2 pe asteptare la medicina la Brasov, tot asa am ramas pana la urma...

Media mea este egala cu cea a ultimilor 6 admisi la taxa, este extrem de frustrant.

Am auzit de cazuri asemeni, in care consiliul de administratie suplimenta locuri pentru cei aflati in situatia mea...Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula exista criterii de departajare in cazul celor cu aceeasi medie de admitere. Sigur ca este frustrant dar asta este.
La facultatile de stat este un numar fixat de Ministerul Eeducatiei si acesta nu poate fi suplimentat.

| 1Me9 explică (pentru Ioandelasal):

Tocmai ce am zis mai sus ca anul trecut s au suplimentat pentru cei cu aceeasi medie.

| TheWznd a răspuns:

La admitere nu contează ce notă iei, sau cum se raportează ea la mediile din alți ani. Contează locul în clasament.