| Bogdan_Bogdi_1998 a întrebat:

Stiti situatia mea in legatura cu Japonia.
Sunt in cautare de garsoniere in orasul 東京(Tokyo), dar chiria sa fie ieftina pe luna. Vreau sa contactez Ambasada Japoniei in Romania pentru o bursa de studiu. Am medii de la 9, 20 in sus pana la 9, 91 si vreau sa merg la facultatea de medicina dentara.Studiez si japoneza de 8 luni, deci pot vorbi putin. As dori sa va pun cateva intrebari pentru cei care au avut o asemenea experienta ( nu neaparat cu Japonia ) sau cei care, cum se pune problema:
1)Trebuie sa stiu limba inainte sa ajung acolo? La anumite capitole imi este greu sa inteleg, dar invat limba cu cel mai mare drag. Ador kanji! :X
2)(Aici intervin cei care stau in Tokyo deoarece sunt cateva persoane. poate)In ce zone se gasesc garsoniere ieftine (100-300 euro per luna)?
3)Mama imi zice ca am innebunit cu Japonia si cu mersul acolo.Eu imi doresc enorm sa merg, iar tata nu ma va opri sa merg acolo doar ca va fi greu sa obtin bursa de studiu si i-am zis ca voi da tot ce-i mai bun.
Ce-i drept, imi va fi foarte greu sa ma despart de parintii mei 5 ani cat dureaza studiile. Poate se intampla ceva rau, Doamne apara si pazeste pe om de necazuri! Dar vom tine legatura si voi veni acasa in vacante.Ii iubesc enorm si m-am gandit ca acolo voi avea mult mai multe oportunitati decat in Romania. In ce hal este acum tara noastra...
Orice sfat sau experienta este bine venita! Multumesc frumos. Mentionez ca sunt din Arad.

1 răspuns:
| invingatorul996 a răspuns:

... Ce de sfaturi utile ai primit baftalaughing