| NicolaeMihai a întrebat:

sunt clasa a 8-a am examenul luni si mi-am pregatit pe foi genul epic, liric, dramatic si speciile genului epic basmul popular, balada populara, schita, nuvela, romanul si fabula. Ar trebui sa mai iau in considerare si altceva? Pastel, doina? Se spunea ca si astea ar putea pica..si deci vreau sa invat tot ca sa fiu sigur.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Vrei să dai Evaluarea Naţională neştiind cum se scrie corect verbul "a trebui"?
Eu propun să te mai gândeşti puţin înainte de a scrie.

| NicolaeMihai explică (pentru LPCTSTR):

Am observat greseala, mersi.

| Elena9328 a răspuns:

Învață tot de la a la z.
Nu se știe niciodată.

| CVane a răspuns:

E posibil sa pice tocmai ce nu ai invatat, deci repeta si astea.

| Cp_Adutzu_1997 a răspuns:

Romanul si nuvela nu sunt in programa