| m4d4l1nn a întrebat:

Salut TPU.Sunt clasa a X a si as vrea sa ma mut din semestrul al doilea intr-o altă clasă, pe același profil și același liceu.Din câte am mai citit pe net, trebuie sa merg la secretariatul școlii pentru a face rost de o cerere de transfer.Motivul transferului este ca nu m-am integrat bine printre noii colegi și as vrea sa ma reîntorc la cei vechi.Numai știu sigur dacă pentru un asemenea transfer trebuie sa am media anuală pe clasa a IX a măcar egală cu a ultimului intrat in clasa respectivă. Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Motivul de neintegrare NU este un motiv de transfer si asa ceva nu se poate aproba de minister.
Abia ai inceput scoala de 1 saptamana, deci nu se poate acomoda nimeni intr-un timp atat de scurt. Apoi esti la liceu, nu la gradinita sa ceri asemenea favoruri.
Stai acolo, ca nu este justificat acest transfer!

| sierra1 a răspuns:

Nu ai un motiv serios să ți se aprobe așa ceva. Incearcă la sf anului școlar, cu succes