| vlydi a întrebat:

sunt clasa a8a si la anul vreau sa merg la energetic la Ploiesti la profesionala insa nu stiu sigur daca se face profesionala la energetic. eu vreau la mecanica. imi puteti spune daca se face profesionala la energetic? si daca da care este modul de admitere?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

OBLIGATORIU, trebuie să dai probele/examenele de Evaluare Naţională - indiferent de forma de învăţământ pe care vrei s-o urmezi!

Vezi ( orientativ ) alte detalii în Broşura de la linkul :
http://www.ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Va apărea o Broşură similară şi pentru Ploieşti...

Toate cele bune.

| vlydi explică (pentru bursuc001):

Dar la energetic se face profesioanala?

| bursuc001 a răspuns (pentru vlydi):

NU am de unde să ştiu deoarece NU am văzut Broşura de anul acesta!
Dacă faci rost de ea, vei vedea...

| Weyland a răspuns:

Dacă vrei să faci mecanică, trebuie să aplici la un liceu tehnic.

1 Mai, Chimie, etc.

Deși sună de proastă calitate, dacă te ții de treabă sunt licee bune.