| Zdog a întrebat:

sunt clasa XII la filologie si nu stiu la ce facultate sa dau mai departe.
Ce facultate imi recomandati sa fac si dupa aceasta sa-mi gasesc usor de munca in alte tari ( Nu vreau sa mai raman multa vreme in Romania )

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Doua limbi straine, dintre care una mai exotica putin. De exemplu, franceza sau germana si neerlandeza, suedeza, norvegiana, daneza sau chiar japoneza. Banuiesc ca engleza poti invata foarte bine si independent, ca absolvent de filologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce crezi tu că poți face cu o facultate de uman, făcută în România, în străinătate?

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Poti cauta si tu pe site-uri de angajari sa vezi ce se cauta in zona ta de interes. Profilurile administrative, de comunicatie, resursele umane si profilurile de management sunt cam cele mai bune variante. Poti face ceva pe economie gen contabilitate, din ce am vazut sunt la mare cautare.

| ngllllll a răspuns:

Nu te gandi la bani. Cauta ceea ce iti place. Restul vine de la sine. Iti recomand limbi straine, e gleza plus o limba asiatica, chineza, coreana, vietnameze, japoneza.