| Andrei_Buzduga_2001 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 8-a, si am intrat la Seminarul teologic din BUCURESTI(am dat un examne separat si am fost admis). Vreau sa va intreb daca mai conteaza ce nota i au la examenul de a 8 a ținând cont ca am intrat 36 de elevi si au fost 56 de locuri! adica pot sa iau si mai putin de 5! Sau trebuie minim 5?

Eu practic sunt la Seminar, ca mi s-a spus sa nu mai completez foaia cu optiuni! Fundita pentru cel mai bun raspuns! mersi!

Răspuns Câştigător
| Ioana579 a răspuns:

Nu are importanta din moment ce ai luat probleme de aptitudini la acel profil, din moment ce ești admis te poți considera elev al liceului acela. Dar asta nu înseamnă ca nu trebuie sa dai importanta examenului. Succes!

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu contează ce note/calificative ai obținut la probele de aptitudini, ceea ce contează este examenul scris, la care trebuie să obții neapărat media 6.
Interesează-te la secretariatul Seminarului Teologic Ortodox București și îți vor oferi mai multe informații. Din câte știu, nota minimă de admitere la fiecare probă este 6.00.
Uite, există pe internet și un link:
http://www.seminarortodoxbucuresti.ro/admitere/seminar
Să ai success!