| maria22112005 a întrebat:

Sunt fată, am aproape 15 ani și am intrat în clasa a 9-a la un liceu economic. E cam departe și colegii nu sunt chiar atât de ok și întrebarea mea este dacă aș putea să mă transfer în semestrul 2, într-adevăr media este mai mare, la liceul ăsta am intrat cu media 7, 68, iar acolo se intră cu 8, 04, dar am înțeles că trebuie să-mi iasă media semestrială cel puțin egală cu 8, 04. Vă anunț că 8, 04 este ultima medie la filo. Am vreo șansă să intru la filologie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal nu ai sansa, neavand media de admitere necesara. De altfel transferul cu schimbarea profilului se face in vacanta de vara, de dupa cl. a IX-a si atunci se ia in considerare media de promovare a clasei, trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer si mai trebuie sa sustii examene de diferente.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trecand peste partea cu media... incearca. Mergi si vorbeste acolo. Poate s-au mai eliberat locuri si poti sa intri.

Mult succes iti doresc!