| Kuro a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si as vrea sa invat materia la biologie de anul viitor (Pentru medicina ). Intrebarea mea este, voi avea probleme la intelegerea materiei predate de profesor sau imi va fi mai usor s-o inteleg? S-ar putea aplica si in cazul altor materii gen romana si mate( Pe subiect 1)?
Multumesc anticipat pentru raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| Alexx234qw a răspuns:

Eu te sfătuiesc să o înveți singur. La clasă profesorul oricum preda doar 50-60 % (maxim) din materie, prentru că predă de nivel mediocru- mediu.
Nu vei avea probleme la înțelegerea materiei, îți spun din propria experiență (asta și dacă îți dorești cu adevărat).
Adică, de exemplu, cunosc o persoana care când a învățat pentru. medicină a stat 3 săptămâni pe o singurp lecție doar pentru. că nu o înțelegea, dar care până la urmă a înșeles-o. În acest caz un profesor era perfect, însă se poate și fără.
P.S. Lecția la care se blocase era „Transportul transmembranar".
Se poate învăța, succes!

1 răspuns:
| Horus35 a răspuns:

Vrei să înveți în vacanța de vara materia pentru clasa a XI-a? Dacă înveți singur o să îți pară dificil și va trebui să depui mai mult efort pentru a înțelege.