| GrigorasAlex199 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si dupa ce termin liceul vreau sa merg la facultatea de medicina.Am auzit ca se da admitere la biologie si chimie,dar la chimie se da doar teorie sau si exercitii pentru ca nu prea ma pricephappy
Oricum,nu stiu la care facultate sa ma duc, am exclus Bucuresti din prima pentru ca anul trecut sau nu mai stiu cand nota la buget a fost 9.50...
Daca mi-ati putea oferi niste sfaturi despre ce facultate este mai buna si mai aproape(stau in Bacau) as fi recunoscator!

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Se dau si exercitii la complement simplu, teorie mai mult la grupat(la buc exista si faimosul complement grupat) daca dai la Iasi de exemplu nu ai asa ceva.Dar da se vor da si cateva probleme si ceva grile cu izomeri ca mereu dau.
La București s-au suplimentat anul acesta si au intrat si cei cu 80.Acum sa vedem ce va fi anul acesta, eu raman cu speranta ca va fi la fel laughing si lasa tot la 80. In orice caz toate sunt bune in general.Am auzit si ca cea de la Cluj este foarte buna, dar si admiterea e mai grea putin chiar si fata de București care e considerata o facultate la care se intra mai greuț.Dar oricum medicina se face peste tot happy. Mult succes!

1 răspuns: