| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU, sunt in clasa a 8-a si am ramas la mate pe primul semestru si cred ca si pe al 2-lea, proful a zis ca nu ma baga in examen, la romana ma pricep si a zis ca ma baga, ce sanse am sa intru la un liceu mai bun? FUNDA!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bu poti da evaluarea nationala daca ramai corigent, aceasta se poate da doar dupa ce ai luat corigenta.

| Anailyn a răspuns:

Daca te pui pe invatat, desi este cam tarziiiiu, poti intra la un liceu bunicel. Intereseaza-te de mediile liceelor din oras, uita-te unde te incadrezi si pune-te pe invatat. Eu sunt cu bacu, dar invat de la inceputul anului laughing

| office1999 a răspuns (pentru Anailyn):

Nu cred ca se mai poate ceva...dar multumesc de raspuns.