| DaDiCe1234 a întrebat:

Sunt în clasa a-8-a și nu știu ce profil sa aleg, ma pricep foarte bine la Geografie, Istorie, Educație Civica, Biologie, Chimie, Romana și Engleza, dar am foarte multe probleme la Matematica, ce profil sa aleg dintre: Științe Sociale, Filologie, Științe ale Naturii sau Servicii?

2 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Filologie.

| SacuiuRobert926 a răspuns:

Daca nu ai probleme cu Limba Latina ca vei face si in clasa a 9 a. Poti alege filologie. Sau sfatul meu este sa te duci la un liceu care are medie cat mai mare din cele mai sus si pui optiunea dupa mediile de la profilele care si scris tu acolo. Si intereseaza-te si de bac pentru ca noi nu timp de asa ceva. Ai timp pana in Iulie sa te hotaresti. Eu iti recomand dupa astea de sus Filologie sau profil similiar Stiinte Sociale, mai vezi tu pe internet, bafta!