| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a pe profil de filologie. As vrea ca în clasa a 10-a sa ma mut pe profil mate-info. As vrea sa stiu ce am de recuperat si din ce voi da diferența.

4 răspunsuri:
| cherrybby a răspuns:

După părerea mea nu merita sa dai la mate info decât dacă vrei pe it. Materia și Bacul îs mai grele acolo. Dacă vrei sa urmezi alta facultate de real du te pe științele naturii

| LelChiha69 a răspuns (pentru cherrybby):

Pai eu as vrea sa dau pe it. asta e chestia

| PainTech a răspuns (pentru LelChiha69):

Înseamnă că ai pierdut un an de informatică și ai rămas în urmă cu câteva materii.

Te-as sugera sa verifici ce limbaj de programare se face la clasa unde te transferi și să înveți limbajul acasă și câțiva algoritmi elementari. Asta ar fi marele dezavantaj pentru tine in momentul asta.

| MoriusMorga a răspuns:

Pai ai de pierdut 3 ani la liceul la care ai fost si in rest nu vei da mare diferenta numa o sa fie mai greuwinking