| May2001 a întrebat:

Sunt in clasa a VIII-a am dat examenele si acum am cateva intrebari. Cum credeti ca va fi la admitere? Vor creste sau scadea mediile de admitere? Daca am media 9.7, voi intra la un profil cu 9.30 ultima medie de anul trecut, nu? Sunt sanse sa nu intru? Cum este clasa a IX-a comparativ cu a VIII-a din punct de vedere al materiei, nu neaparat de acomodare? Ce imi puteti spune de profilul stiinte ale naturii ( teze/cerinte/bac/etc )? Dau funda! Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Intri sigur, mai ales ca sunt note destul de mici anul asta. happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU avem de unde să GHICIM!
Oricum, este posibil - mediile de anul trecut sunt doar orientative happy

Media de admitere depinde de localitate/liceu/profil/specializare!
În general, variaţia este de +/- 0, 5 p până la 1 p faţă de mediile din anul anterior.

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Vezi materiile la care dai teze la linkul :
http://isj.gj.edu.ro/wp-content/uploads/2015/10/teze_2015-2016.pdf

Vezi materiile la care se dă ( acum ) BAC-ul în Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

Vezi detalii despre BAC-ul după legea nouă în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......iam-ca-se/

| Sn4k3 a răspuns:

Intri cu media aia, dar depinde si de nota celorlalti.
Mi s-a parut mult mai usoara a IX-a fata de a VIII-a (profil mate-info), dar depinde si de liceu/profesori.

| Florin123345 a răspuns:

Un mic sfat nu te lasa de invatat ca zici ca ai invatat intr-a 8-a si acum sa te relaxezi, si invata bine formulele de la functiile de gradul 2 sa n-ai probleme