| al3xandru_4340 a întrebat:

Sunt la liceu cu profil "Productie Media", adica cinematografie, filme/poze,
Si ma tot bate gandul ca atunci cand termin liceul sa imi achizitionez niste aparatura cat de cat performanta, si sa filmez la nunti / botezuri, sau eveniment d-astea. Nu stiu daca e o afacere chiar asa de buna, astept si sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Se poate face, da, singura problema e ca sunt deja multi care fac asta. Daca ai clienti, afacerea e buna, pentru ca oamenii dau bani pentru filmul nuntii lor. Stii cum se face asta, ca filmele de propaganda comuniste de pe timpul lui Nea Nicu. Faci cultul personalitatii, pui accentul pe nasi, pe socri, ii scoti bine. Conteza mult montajul. Dar mai bine faci studii in continuare pe linia astasi te angajezi in domeniu, e o munca mai satisfacatoare. Succes.