| FuturePlayerFootball a întrebat:

Sunt la mate-info si vreau sa dau bacul la biologie, mai exact anatomie. Ma puteti ajuta cu o carte de vanzare cu toata teoria pentru bac? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa dai BAC-ul la biologie, va trebuii sa te transferi la un liceu sanitar de la inceputul anului, unde biologia ese materie de baza si se da la BAC.

| WhiteLife a răspuns:

Bună! Eu le-am folosit pe cele de la editura Booklet. Pe site-ul lor ai mai multe variante. Eu mi-am luat una și cu subiecte de BAC și cu materia sintetizata. După părerea mea, biologia vegetala și animala e mai ușoară la BAC happy Mult succes!

| Dany21Andrei a răspuns:

Te pot ajuta eu. Acesta este manualul de biologie de clasa a11-a (în PDF) care este cerut (atât la facultatea de medicină, cât și pentru bacalaureat). Poți învăța de aici sau ți-l poți cumpăra fizic.
P.S. Pentru bacalaureatul la biologie nu vei da doar din anatomie (adică materia de clasa a11-a), ci și din genetică (materie de clasa a12-a).
https://www.scribd.com/doc/291335109/Manual-de-Biologie-clasa-11-Corint-pdf