| DPaul a întrebat:

Sunt pe clasa a 11, la un liceu din Cluj pe profil stiinte ale naturii. Avand in vedere faptul ca anul viitor voi fi foarte ocupat cu invatatul pentru BAC...m-am decis sa ma apuc de pe acum sa invat pentru examenul de admitere..Insa m-am lovit de o mica problema..am nevoie de urmatoarele 2 manuale de chimie:
1.Sanda Fatu, Cornelia Grecescu , Veronica David : Chimie, clasa a IX-a
2.Luminita Vladescu, Irinel Adriana Badea , Luminita Irinel Doicin : Chimie (C1), clasa a XI-a

Si sincer nu as-i vrea sa mi le cumpar in intregime...dar nu am pe nici o cunostinta care sa le detina ca sa mi le pot xeroxa.Asa ca intrebarea mea este:

Aveti careva aceste manuale? Si daca da ati fi dispusi sa imi scanati cateva lectii din ele?

Multumesc!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU am găsit exact editura/autorul dorit!

Eventual, vezi manualele de la linkul :
http://www.scribd.com/doc/155409931/Manual-Chimie-a9-a

http://www.scribd.com/......lasa-XI-C1

Eventual, poţi încerca să vezi dacă este "de împrumut" la o bibliotecă...

Toate cele bune.

| ufromupps a răspuns:

Incearca la cei care au terminat deja. Nu cred ca nu ai vreo cunostinta.

| DPaul explică (pentru ufromupps):

Ideea e ca chiar nu am pe nimeni...

| adelynaa a răspuns:

Incearca sa le imprumuti de la biblioteca si iti scanezi/ xeroxezi din ele.
Incearca de la biblioteca Octavian Goga daca esti din cluj ca s-ar putea sa gasesti.
Spor la invatat