| DjSteelSex a întrebat:

Sunt un băiat deștept, nu ma laud, asta mi-au spus profesorii, de învățat mai Putin dar am o memorie buna. Eu ce invat, invat în clasă când se predă. Eu la teste sau la ascultat îmi e destul să mă uit odată peste lecție si o foarte bine. Am un prieten care ma tunde, lucrează la Mall, a venit un alt prieten în oraș să ne tundem amândoi. Eu l-am sunat pe frizer si i-am spus ca a venit în oraș. El a spus ca stie si ca a vorbit cu el, eu i-am zis ca nu am stiut, a spus ca înseamnă că sunt prostalau. Nu am mai zis nimic. Seara ne-am întâlnit să-i dau niste bani (prietenului care tunde) si l-am întrebat frumos ca, cu ce vine. El mi-a răspuns că lasă că eu stiu eu ca sunt mai prost de fel. Atunci m-am supărat. I-am spus prietenului meu ca Dece sunt prost. A spus ca Dece îl întreb pe el. Fraților nu eu sunt cel care cere bani împrumut, nu eu ma mut de la o frizerie la alta, nu la mine a strigat colegul frizer ca arunc hârtii pe jos. Dece tot eu sunt prost? Nu i-am făcut nimic, nu i-am zis nimic. Sunt prost asa dintr-o dată. Dece? Fiindcă nu îi dau bani împrumut? Ce i as putea spune când îmi mai zice că-s prost. Frate dacă îi făceam ceva îmi ceream scuze. dar asa Dece is prost nu înțeleg. Fundă. Ce pot să-i zic/fac?

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Imi pari un baiat de treaba care are "prieteni" invidiosi si ingrati, iar frizerul asta du-te la altul, nu merita nimeni sa fie facut prost ca asa i se scoala lui. Daca cineva apropriat, un prieten adevarat, ATENTIE, nu toate pramatiile, m-ar facea prostalau nu m-as supara pentru nimic, eu cu ai mei (doar 2) ne injuram, ne facem ca pe dracu (in spirit de gluma ), dar cu ceilalti care nu-mi sunt asa apropiati vorbesc decent si cu respect ca nu sunt animal, dar daca un oarecare cu care schimb 3 vorbe o data la 3 saptamani, ma face prostalau de 2 ori in aceeasi zi si eu ii vorbesc ca lui Papa,pai scuza-ma, sunt presul tau sa ma calci in picioare?
Nu stiu prietene, schimba-ti anturajul si lasa-i in voia lor.
Si spune-le cu curaj si incredere in tine, ca doar esti barbat : Bai, stii ceva, termina cu jignirile ca nu sunt presul tau.Imi place cum tunzi ca de-aia vin la tine, dar te rog frumos gata, ca nu-s vreun cersetor.
Daca si dupa ce-i spui tot la fel se comporta atunci e clar...
Nu pune la suflet, nu trebuie sa ne placa toti.Si pe mine ma uraste lumea, dar cateodata mai musc, nu latru, ca de-aia-i bine in viata sa nu latri prea mult.Musca cand trebuie si cu astia mai mari da-i in pixul meu de smenari ca trebuie sa te impui putin sa vada ca nu esti carpa lor, auzi, frizer smecher, iar cu aia de varsta ta, musca direct cu capace.
Si sa-ti mai spun un lucru.Cei mai finuti oameni pe care i-am cunoscut au fost si sunt aia bazati, aia smecheri de tot.Pentru ca ei nu mai au nimic de demonstrat, iti vorbesc frumos, te ajuta, doar ca si tu trebuie sa stai in banca ta, sa vorbesti frumos, sa nu incepi sa vorbesti cu p**la mea asta, p*** mea aia laughing. Astia care "latra ", gangsterii astia mici, sunt niste putzoi.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca ai prieteni nepotriviti. Nu poti sa ii faci nimic, e prietenul tau, ales de tine, ceea ce inseamna ca este cel mai potrivit pentru acest rol.

| T0T a răspuns:

Pentru că nu știi că se scrie "de ce".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dude, you are a man not a woman. Episoade de genul ti se vor intampla de foarte multe ori in viata, dar nu trebuie sa incepi sa gandesti femeieste si sa-ti pui chiar atat de multe intrebari incat sa ajungi cu ele pe TPU. Un simplu p-u-l-a mea dupa acest eveniment era destul. Iar acum serios, crezi ca frizerii au un IQ prea ridicat. Cu un set de 3 oglinzi asezate in jurul capului tau in forma de triunghi echilateral si cateva baze in tunsoarea long on top short on sides te poti tunde singur (asta folosindu-ti acea "desteptaciune"). Bafta!

| Daniel9988 a răspuns:

La cum scrii n-am inteles decat ca te-ai certat cu un frizer ca era prieten cu prietenul tau...De virgula, cratima, spatiu ai auzit? Ce e cu initialele alea mari la substantive comune in mijlocul propozitiei? Poate aia saracii chiar au dreptate.Se vede ca nu inveti.

| DjSteelSex explică (pentru Daniel9988):

Si tu esti tot un papagal. Ca am scris cu litera mare în mijlocul propoziției e de la tastatura pe telefon. Si nu cred ca am scris ceva greșit în afară de "de ce" care e tot de la tastatura pentru ca se pune automat. Papagal

| Elide a răspuns:

Nu știu ce să zic.ți.a zis cu răutate? Adică am și eu prietene și ne înjurăm într.una adică în glumă așa..acum voi sunteți băieți voi știți mai bine din ce vad la colegii mei de clasa și ei de înjură în glumă mai mereu, daca îți spune că e prost ar trebui sa.ti zică și de ce, cum ne zice noua profu' de romana care este foarte inteligent daca îți spune că ești prost nu.l baga in seama dar daca îți spune că ești prost pentru că...atunci mai il iei in seama!

| Yinsho01 a răspuns:

De ce* scrii legat 'Dece'?