| rumi36 a întrebat:

Salut TPU,urmează să mă duc să scriu lista cu codurile pentru liceu,tot ce știu este că vreau să intru pe științe ale naturii ca mai apoi să intru la medicină și să devin psihiatru pediatru.
Care este demersul pe care trebuie să-l urmez? Din câte am înțeles psihiatria este o disciplină din cadrul facultății de medicină și la admitere trebuie să dau din medicină generală.
De ce se plătesc taxe de înscriere la facultățile de medicină? Pot să intru și la buget, fără să plătesc nimic? Care sunt facultățile de medicină care oferă diplome recunoscute internațional?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Jokes on u, psihiatrie faci reo 3 ani după aia 6 ani de medicina generala. Taxe plătești la orice facultate.

| rumi36 explică (pentru Catrice):

Si daca intru la buget mai platesc taxele de scolarizare sau este gratuita toata facultatea?

| Catrice a răspuns (pentru rumi36):

Gratuit cât te menții la buget.